Dětské letní limonády

Dodržovat pitný režim je důležité, ale u dětí to není vždy tak snadné, protože bývají mlsné. Pryč s nezdravými, přeslazenými limonádami, které jsou plné cukrů a umělých barviv. Léto je obdobím sezónního ovoce a zeleniny. Není tety nejmenší důvod nezkusit připravit domácí osvěžující limonády, které budou dětem chutnat.

Jahodová limonáda

Jahody patří k nejoblíbenějšímu letnímu ovoci. Mohou být chutnou a zdravou svačinkou, ale i surovinou pro výrobu domácí limonády. Potřebovat budete pouze jahody, med nebo jinou zdravější alternativu slazení, pár kapek citronu a filtrovanou vodu. Tu můžete použít i balenou. Ideální je kojenecká voda. Ta z kohoutku nemusí být vždy úplně nejlepším a nejzdravějším řešením.

Melounová limonáda

Vydlabejte meloun a zbavte peciček. Poté rozmixujte a přidejte vodu dle chuti. Dochutit lze i mátou, která je zdravá a osvěžující.

Mátová limonáda

Natrhejte lístky máty, propláchněte a vložte do mixéru. Přilijte vodu, šťávu ze salátové okurky, pár kapek citronové šťávy a dle chuti oslaďte. Vše společně rozmixujte a máte hotovo. Případně si můžete vyrobit domácí mátový sirup a ten pak přidávat do vody. Dětem chutná po žvýkačce.

Domácí citronáda

Potřebovat budete meduňku, med, citron a vodu. Do džbánku s vodou přidejte vymačkaný citron, med a lístky meduňky. Lístky můžete rozdrtit, aby se uvolnilo aroma.

Ovocné ledové kostičky

Dejte do zásobníčku na led jahody, borůvky, lístky máty, jedlé květy, rybíz, maliny a cokoliv dalšího máte k dispozici a zalijte vodou. Po zmrznutí vypadají kostičky hezky a dětem se pár kostiček hozených do pohárku s čajem bude líbit. Navíc to teplý čaj ochladí na akurátní teplotu.

Další ovocné limonády

Takto můžete připravit i limonádu z hroznového vína, malin, borůvek. Pokud bude mít některé ovoce pecičky, je vhodné po rozmixování přelít přes sítko. Výtečné jsou jako doplněk pitného režimu i ředěné ovocné a zeleninové šťávy. Grapefruit, mrkev, jablíčko, rajčata, kedluben, červená řepa, pomeranče…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spánek dětí během horkých nocí

Jak snadněji přežít letní těhotenství