6 věcí, bez kterých se žena v těhotenství neobejde

(zdroj:freedigitalphotos.net)

Těhotenství je specifické období, které vyžaduje i specifický přístup. Jsou věci, bez kterých se žádná nastávající maminka neobejde. Které to jsou, si prozradíme v dnešním článku, protože mnohé maminky jsou tak šťastné z požehnaného stavu, že naráz přestanou myslet samy na sebe. Poohlížejí se po dětské výbavičce, vybírají vhodné barvy do pokojíčku, který kočárek bude ten nejlepší, a všechny její myšlenky směřují k miminku. Na vlastní potřeby pak zcela zapomíná.

Kosmetika

Nezbytnou součástí těhotenství jsou vhodné kosmetické přípravky. Mnohé z těch, které nám doposud vyhovovaly, nemusí splňovat požadavky měnící se pokožky, která může být citlivá, napjatá a suchá. Navíc ne všechny krémy a mýdla jsou bez chemických a parfémovaných přísad. Proto je vhodné se zaměřit na kvalitní a šetrnou kosmetiku.

Oblečení

S měnící se postavou je nanejvýš nutné změnit i svůj šatník, který by měl sestávat z pohodlného oblečení. Počínaje spodního prádla až po svrchník. Těhotenská móda je vyrobena z kvalitních materiálů a velmi slušivá. V bohatém sortimentu je možno vybírat z šatů, šatovek, tunik, kalhot, svetrů, sukní, tepláky a dokonce i plavky. Každá nastávající maminka bude muset dřív či později vyrazit na nákup těhotenského oblečení.

Pohodlná obuv

Stejně tak jako je nutné zaměřit se na těhotenské oblečení, vyžaduje zvýšenou pozornost i výběr vhodné a především pohodlné obuvi. Některým ženám natékají nohy, proto pohodlná obuv může značně ulevit od nepříjemností. Zelenou by měla mít obuv vyrobená z přírodní kůže. Když už podpatek tak pouze 3cm, který zajistí stabilní a bezpečnou chůzi. Předejdete tak problémům s bolesti páteře. Zvolit můžete zdravotní obuv nebo obuv klasickou, hlavní je aby jste se v botách cítila dobře a nic vás netlačilo.

Osobní váha

Osobní váha pro kontrolu tělesné hmotnosti není určená pouze těm, kteří bedlivě hlídají svou štíhlou linii. Naopak je to užitečná pomůcka pro kontrolu a sledování přibývající hmotnosti maminky během těhotenství. Přehled popularity osobní vah naleznete zde.

Zdravá strava

Zdravé stravování je důležité pro každého člověka – v těhotenství to platí několikanásobně. Dítě si bere z těla matky veškeré živiny pro svůj zdravý vývoj. Chcete-li zajistit svému tělu a tím i dítěti dostatek živin, konzumujte hodně ovoce, zeleniny, ryby, oříšky, semínka a další zdravé potraviny. Šáhnout můžete i po doplňcích stravy a vitamínech.

Rodina a přátelé

V neposlední řadě přispívá k celkové pohodě budoucí maminky i psychická opora ze strany rodiny a přátel. Těhotenství, porod a mateřství představují pro ženu nemalou životní změnu, jak fyzickou tak duševní. Laskavý přístup, pomoc a pochopení jsou velmi důležité.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Strava v těhotenství

Novorozenecká žloutenka