2 skvělé moučníky pro děti

Jestli někdo patří mezi mlsouny, pak jsou to děti. Milují sladkosti, které jim příliš nesvědčí. Naštěstí existuje možnost, jak ukojit jejich chuťové pohárky i dětskou radost. Připravte jim doma dezerty, sušenky, dortíky ze zdravých surovin a rozhodně vás nemusí kousat svědomí.

Jablkový dort s piškoty

Na výrobu dortíku budete potřebovat piškoty, vanilkový pudink, jablíčko, med, vodu. Množství si přizpůsobte podle velikosti dortu. Jde udělat pidi dortík do hrníčku, ale i velký dort pro celou rodinku. Jablíčka oloupejte, nakrájejte a povařte do změknutí, přidejte vodu, med, vanilkový pudink a společně uvařte.

Piškoty vyskládejte do formy, zalijte jablečno – pudinkovou směsí a postup opakujte. Poslední vrstvu budou tvořit piškoty. Nechte v lednici ztuhnout, ozdobte buď ovocem, posypte strouhanou kvalitní čokoládou nebo zalijte domácí želatinou a nechte ještě ztuhnout. Pak už stačí jen nakrájet a podávat.

Tiramisu pro děti

Pravé Tiramisu je bezpochyby luxusní záležitost, ale bohužel není vhodné pro děti, protože je v něm káva a alkohol. Náš recept je přizpůsoben pro děti a mohou si smlsnout. Potřebovat budete: vaničku tvarohu, kelímek zakysané smetany, půl kelímku smetany ke šlehání, vanilkový cukr, polévková lžíce medu nebo javorového sirupu, piškoty, kávu meltu, kakao na posypání.

V mističce rozmíchejte dětskou kávu s trochou horké vody. Mezi tím si v jiné nádobě vyšlehejte půl kelímku smetany ke šlehání a do třetí mističky vložte vaničku tvarohu, kelímek zakysané smetany, vanilkový cukr a med – společně promíchejte. Do tvarohové směsi nyní opatrně vmíchejte ušlehanou smetanu. Nyní si nachystejte formu nebo skleničky, kde budete dezert vrstvit. Piškoty namočíme do melty (dětská káva bez kofeinu). Namočené piškoty dejte na dno, na to přijde krém a postup se opakuje stále dokola. Poslední vrstvu tvoří tvarohový krém se šlehačkou, který posypete v závěru kakaem. Vložte na dvě hodinky do lednice a můžete podávat dětem dezert, který chutná a neškodí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 vývojových fází dítěte, které vás neminou

Frittata pro děti – brokolice a cuketa